Article number:10045903EAN:4032037876217
Spirit level with bottle opener saying, 4/s,15x4,4cm Bamboo/ iron, lasercut, with barcode sticker W:15cm H:4,4cm D:2cm 24 pieces in a display (approx. 15x12x18cm) made of natural wood (W/H/D) 15x4.4x2cm
| IC / MC: | 24 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Discover the multifunctional spirit level: ideal for retailers and designers. Made from durable bamboo and iron, it offers precision and style. With an integrated bottle opener and humorous slogan, it attracts customers and effectively maximizes retail space. Perfect for professional environments.
| Color: | Nature |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 4.4 cm |
| Weight IC: | 3.17 kg |
| Weight MC: | 6.34 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










