Article number:10046224EAN:4007698234171
Snowman with fir tree/gift made of poly white 2 assorted (W/H/D) 5x8x4cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Enrich your range with durable, detailed poly snowmen. Ideal for seasonal decorations, increase your retail sales thanks to their versatility and simple presentation. Perfect for stylish shop windows or as an attractive design element in commercial spaces.
| Color: | White |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Kollektion: | Nordic Lodge |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.92 kg |
| Weight MC: | 11.09 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










