Article number:10046372EAN:4007698238872
Winter scene in a plastic LED house Colorful (W/H/D) 18x15x33cm excl. 2xLR44
| IC / MC: | 1 / 6 |
|---|---|
| PU: | 1 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Bring your retail space to life with the durable plastic winter scene. Ideal for retailers and interior designers, it offers colorful LED lighting for impressive decorations and versatile applications. Expandable with 2xAA batteries, it ensures a sustainable and attractive presentation.
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | NEU |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Kollektion: | Nordic Lodge |
| Material: | Plastic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 1 |
| Battery required: | 10010952 – AA Mignon Stabbatterie |
| Depth: | 33 cm |
| Width: | 18 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 1.18 kg |
| Weight MC: | 7.06 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










