Article number:10043989EAN:4007698691783
Snow globe snowman with Christmas hat made of poly/glass, 2-fold, red (W/H/D) 4x6x4cm
| IC / MC: | 24 / 96 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For retailers and designers, the "Snowman with Christmas hat" snow globe (poly/glass) offers reliable quality and an appealing design. Ideal for festive decoration projects, it increases customer frequency and sales potential thanks to its versatility and high-quality workmanship. Size: 4x6x4 cm.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 4 cm |
| Width: | 4 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight IC: | 2.06 kg |
| Weight MC: | 8.26 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W473 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









