Article number:10033264EAN:4007698391072
Snow globe Santa Claus with dog made of poly, 2-fold, (W/H/D) 6x9x7 cm
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Bring Christmas cheer into your home with our delightful set of 2 snow globes, featuring a cheerful Santa Claus and his faithful canine friend captured in a wintry scene. These lovingly designed snow globes, measuring 6x9x7 cm, are made of high-quality polyresin and are the perfect addition to your festive decorations.
The set includes two snow globes, each with a unique design that captures the spirit of Christmas. Whether placed on the mantelpiece, as an eye-catcher on the Christmas table or as a loving gift, these snow globes with Santa Claus bring the magic of a white Christmas right into your home.
The set includes two snow globes, each with a unique design that captures the spirit of Christmas. Whether placed on the mantelpiece, as an eye-catcher on the Christmas table or as a loving gift, these snow globes with Santa Claus bring the magic of a white Christmas right into your home.
| Akzentmaterial: | Poly |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 1.66 kg |
| Weight MC: | 9.97 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W128 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









