Article number:10047528EAN:4007698275877
Snow globe crib scene made of poly/glass brown 2 assorted (W/H/D) 8x9x8cm
| IC / MC: | 8 / 32 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The snow globe nativity scene made of durable poly/glass is ideal for retailers and designers who focus on quality and aesthetics. With its compact dimensions and appealing design, it is perfect for impressive window displays and ensures an attractive profit margin.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 32 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 2.67 kg |
| Weight MC: | 10.67 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.












