Article number:10047491EAN:4007698274931
Silver glass Christmas bauble, 3 assorted (W/H/D) 8x8x8cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Increase your sales with our stylish Christmas baubles made of high-quality glass in champagne gold. Ideal for discerning interior designers and retailers, they offer versatile decoration options in commercial environments thanks to their sophisticated look and durability. The perfect addition to any seasonal collection.
| Color: | Champagne |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Glass |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 8 cm |
| Diameter: | 8 cm |
| Weight IC: | 0.26 kg |
| Weight MC: | 1.06 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











