Article number:10030022EAN:4007698308797
Shot glass toasts made of glass colored 6-fold, (W/H/D) 5x6x5cm Ø5cm 2cl
| IC / MC: | 24 / 96 |
|---|---|
| PU: | 48 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Enhance the appeal of your bar with our colorful shot glasses made of durable glass. Ideal for retailers and interior designers, these six glasses with humorous sayings offer an attractive presentation and high margins. Perfect for lively events and stylish decoration.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 48 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 6 cm |
| Diameter: | 5 cm |
| Weight IC: | 1.8 kg |
| Weight MC: | 7.7 kg |
| Shipping pallet: | 5184 |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H402 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









