Article number:10045426EAN:4007698732400
Sheep made of wood/textile, gray (W/H/D) 10x12x7cm
| IC / MC: | 6 / 48 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Sold out for the current season.
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This handcrafted sheep made of wood and textile impresses with its high-quality workmanship, ideal for retailers and interior designers. Its durable materials guarantee sustainable decoration options, while the timeless design aesthetics stylishly enrich your commercial space and make it easy to integrate.
| Akzentfarbe: | Grau |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Grau |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 0.46 kg |
| Weight MC: | 3.7 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | ZZZ45426 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









