Article number:10038847EAN:4007698535278
Sheep made of white clay, artificial fur 2-fold, (W/H/D) 7x7x7cm
| IC / MC: | 24 / 192 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Enhance the appeal of your retail space with the durable white clay and faux fur sheep. Ideal for flexible decorations in retail and design environments, it offers an appealing look and easy presentation that will delight customers.
| Color: | White |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Clay |
| Season: | Easter |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 192 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 1.73 kg |
| Weight MC: | 13.82 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | O101 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









