Article number:10042163EAN:4007698638399
Set of 3 square Merry Christmas tins, made of colorful metal (W/H/D) 21x15x9cm, 19x13x8cm, 17x12x7cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Merry Christmas" tin set made of robust, durable metal offers retailers attractive presentation options. Ideal for seasonal store decorations, it impresses with its high-quality workmanship and versatile use on the sales floor. Perfect for stylish Christmas displays and increasing retail profitability.
| Akzentmaterial: | Metall |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Metall |
| Material: | Metal |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 21 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 5.02 kg |
| Weight MC: | 5.02 kg |
| Set: | Yes |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W049, W199 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









