Article number:10039715EAN:4007698571214
Seat cushion faux fur made of polyester mint Ø34cm
| IC / MC: | 12 / 24 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The mint-colored faux fur seat pad offers retailers and designers a wide range of uses. Made from durable polyester, it is ideal for modern sales or presentation spaces. Its timeless look supports an appealing product display and maximizes commercial benefits through high attractiveness.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Polyester |
| Color: | Green |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Polyester |
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 34 cm |
| Height: | 34 cm |
| Diameter: | 34 cm |
| Weight IC: | 3.3 kg |
| Weight MC: | 6.6 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W012, W354 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









