Article number:10030571EAN:4007698324056
Scatter acorns 200g made of gold wood
| IC / MC: | 12 / 24 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Enhance your sales assortment with our 200g wooden acorns in gold. Ideal for retailers and interior designers, they offer long-lasting charm and versatile decoration options to create a feel-good ambience and sales areas to great effect. High-quality finish for commercial success.
| Akzentfarbe: | Gold |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | Gold |
| Hauptfarbe: | Gold |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 15 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight IC: | 3 kg |
| Weight MC: | 6 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W152, W339, W523, W577 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









