Article number:10026064EAN:4007698049133
Santa Claus with poly gift bag red (W/H/D) 9x19x13cm
| IC / MC: | 1 / 18 |
|---|---|
| PU: | 3 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 17/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Uplift your retail space with our durable Poly Santa Claus, sized 9x19x13cm. Crafted for enduring style, this piece is ideal for captivating holiday displays, enhancing visual appeal, and driving seasonal sales. Perfect for retailers seeking quality, design, and a profitable addition to any festive collection.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Poly |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 18 |
| Packaging units: | 3 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 18.5 cm |
| Width: | 13.5 cm |
| Height: | 9.5 cm |
| Weight IC: | 0.39 kg |
| Weight MC: | 7 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W067 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









