Article number:10041423EAN:4007698620813
Santa Claus made of porcelain red 2-fold, (W/H/D) 6x11x6cm
| IC / MC: | 8 / 96 |
|---|---|
| PU: | 8 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Optimize your sales area with these durable red porcelain Santa Clauses (6x11x6cm), ideal for seasonal decoration. High-quality material ensures sturdiness, while the appealing design appeals to shoppers and interior designers. Increase customer satisfaction and profitability with ease.
| Color: | Red |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 8 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 8 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight IC: | 0.79 kg |
| Weight MC: | 9.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W437 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











