Article number:10033444EAN:4007698395551
Santa Claus made of ceramic white, black (W/H/D) 12x12x8cm
| IC / MC: | 4 / 24 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The high-quality ceramic Santa Claus in a stylish black and white look is ideal for shop windows and seasonal presentations. Durable in use, it promotes attractive margins and adds a charming design to interiors. Perfect for commercial decorators and retailers.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | White |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 12.3 cm |
| Width: | 12.4 cm |
| Height: | 8.1 cm |
| Weight IC: | 1.08 kg |
| Weight MC: | 7 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W951 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









