Article number:10046328EAN:4007698237363
Santa Claus edge stool made of poly pink/pink 2 assorted (W/H/D) 7x11x7cm
| IC / MC: | 6 / 72 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This durable polyresin edge stool attracts attention and stylishly enhances shop windows. Ideal for retailers, it has an exceptional design that attracts customers and offers an attractive margin. A must-have for seasonal decorations.
| Akzentmaterial: | Poly |
|---|---|
| Color: | Pink |
| Features: | NEU |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 7 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 11 cm |
| Weight IC: | 0.83 kg |
| Weight MC: | 9.9 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









