Product information
The ceramic tin with motif from Santa Claus & Co. KG is an emotional gift and decorative item for seasonal product ranges. The popular children's series appeals specifically to families with children and attracts a lot of attention on the sales floor. It can be used in a variety of ways as a decorative storage box or gift packaging. The robust ceramic material and compact size make this item an attractive addition to Christmas and gift areas.
| Color: | White |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 15 cm |
| Weight IC: | 2.2 kg |
| Weight MC: | 13.2 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.













