Article number:10046094EAN:4007698230364
Red textile cushion cover (W/H/D) 40x40x1cm
| IC / MC: | 4 / 48 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Complete your collection with the high-quality textile cushion cover. Ideal for retailers, it offers seasonal appeal and versatile decoration options. Durable material guarantees longevity, while the contemporary design stands out in a commercial environment. Dimensions: 40x40x1cm.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | Red |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Kollektion: | Christmas Classics |
| Material: | Textile |
| IC quantity: | 4 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 40 cm |
| Height: | 40 cm |
| Weight IC: | 1.06 kg |
| Weight MC: | 8.45 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









