Article number:10040929EAN:4035296095436
Reagent container with guardian angel made of transparent glass 4-fold, (W/H/D) 2x14x2cm
| IC / MC: | 20 / 20 |
|---|---|
| PU: | 20 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Glass reagent container with guardian angel, ideal for stylish accenting in retail or designer projects. Robust glass ensures durability and versatility. Attractive to customers, it creates profitable upselling potential and seamlessly complements modern interior design concepts.
| Color: | Transparent |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 20 |
| MC quantity: | 20 |
| Packaging units: | 20 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 2 cm |
| Height: | 14 cm |
| Weight IC: | 0.66 kg |
| Weight MC: | 0.66 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W137 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









