Article number:10031781EAN:4007698355616
Rabbit fur Faux fur made of polyester Gray (W/H/D) 50x25x2cm
| IC / MC: | 12 / 24 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality rabbit fur made of durable polyester, ideal for retailers and designers. Versatile use in decorations or shop windows for an elegant, easy-care presentation. Increases the attractiveness of your range with its appealing look and easy care. Dimensions: 50x25x2cm.
| Color: | Grey |
|---|---|
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 50 cm |
| Height: | 25 cm |
| Weight IC: | 1.06 kg |
| Weight MC: | 2.11 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W275, W329, W573 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











