Article number:10044816EAN:4032037886254
Positive Deer crochet reindeer made of textile, 4-fold, brown (W/H/D) 5x9x5cm 3* with saying 1* with label 24er Display
| IC / MC: | 24 / 96 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The Positive Deer crochet reindeer made of durable textile offers retailers appealing features: Versatility with optional sayings or lettering and easy presentation in a 24-piece display. Ideal for seasonal retail decorations, it increases customer satisfaction and sales opportunities through appealing design.
| Color: | Brown |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Textile |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5 cm |
| Width: | 5 cm |
| Height: | 9 cm |
| Weight IC: | 0.53 kg |
| Weight MC: | 2.11 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











