Article number:10045496EAN:4007698734558
Porcelain tea light holder, white (W/H/D) 10x5x10cm
| IC / MC: | 12 / 72 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The white porcelain tealight holder measuring 10x5x10cm combines timeless design and functionality, ideal for stylish shop windows and interiors. Robust material and fine workmanship ensure longevity and profitable margins, perfect for discerning retailers and designers in the professional decoration environment.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | White |
| Features: | NEU |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 72 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 10 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight IC: | 1.79 kg |
| Weight MC: | 10.73 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | ZZZ45496 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










