Article number:10042754EAN:4007698655655
Porcelain flower mug, 3-fold, pink/green/orange (W/H/D) 13x6x13cm
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Floral porcelain mugs in pink, green and orange with delicate petal motifs. These sturdy and versatile mugs enhance retail displays and attract modern shoppers, ideal for cafes and homeware stores. Ready to sell for high profit margins.
| Akzentmaterial: | Porzellan |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 13 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight IC: | 1.74 kg |
| Weight MC: | 10.44 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N043 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










