Article number:10016582EAN:4007698165826
Poly inflatable money box, W16 x D11 x H12 cm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 3 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Unique "inflatable boat" money box made of polyresin, W16 x D11 x H12 cm, ideal for original store presentations. The robust material guarantees durability, while the humorous design creates conversation and strengthens customer loyalty. Perfect for retailers and interior designers with a focus on unusual decoration.
| Akzentmaterial: | Poly |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 3 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 12.3 cm |
| Width: | 16 cm |
| Height: | 11.5 cm |
| Weight IC: | 0.45 kg |
| Weight MC: | 7.08 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H431 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










