Article number:10025387EAN:4007698042424
Pocket warmer reindeer knitted cover made of plastic red, beige 2-fold, (W/H/D) 7x12x1cm
| IC / MC: | 24 / 144 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The pocket warmer with reindeer knitted cover in red and beige made of durable plastic offers retailers and interior designers an attractive presentation and high profitability. Ideal for seasonal decorations and scores points with its versatility in the commercial environment.
| Akzentfarbe: | Rot |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
| Color: | Red |
| Hauptfarbe: | Rot |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Material: | Plastic |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 1.85 kg |
| Weight MC: | 11.09 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W136, W267, W518 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









