Article number:10015489EAN:4007698154899
Plush moose in bag, 2 assorted, 11 cm
| IC / MC: | 12 / 96 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 36/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Made from high quality plush, this bagged moose offers retailers versatile display options and enhances the appeal of their shop windows. Interior designers will benefit from its durability and charming appearance, ideal for stylish decorations in stores and reception areas.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Plüsch |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Plüsch |
| Material: | Plush |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 96 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 11 cm |
| Width: | 8 cm |
| Height: | 7 cm |
| Weight IC: | 0.69 kg |
| Weight MC: | 6.5 kg |
| Shipping pallet: | 1152 |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W251 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










