Article number:10038060EAN:8711252078588
Plastic reading aid colorful 5-fold
| IC / MC: | 30 / 30 |
|---|---|
| PU: | 30 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The colorful 5-fold reading aid made of durable plastic impresses with its versatile use in retail and decoration. Attractive color options promote sales impulses, while their robust workmanship guarantees your customers reliability, an ideal item for expanding your product range and increasing sales.
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Material: | Plastic |
| IC quantity: | 30 |
| MC quantity: | 30 |
| Packaging units: | 30 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 10 cm |
| Height: | 4 cm |
| Weight IC: | 1.17 kg |
| Weight MC: | 1.17 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | N039 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









