Article number:10042256EAN:4025595320353
Plastic glue gun, black 8mm
| IC / MC: | 1 / 12 |
|---|---|
| PU: | 2 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This durable glue gun made of high-quality plastic is ideal for retailers and interior designers who value efficiency and versatility. With its ergonomic design, it supports precise work in the decoration and sales area and offers an attractive margin for commercial buyers.
| Color: | Black |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Plastic |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 12 |
| Packaging units: | 2 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 20 cm |
| Weight IC: | 0.22 kg |
| Weight MC: | 2.64 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N082 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









