Article number:10036579EAN:4007698468323
Placemat with saying, favorite guest, bon appétit, made of felt grey 4-fold, (W/H) 45x30cm
| IC / MC: | 24 / 48 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Enhance the appeal of your table presentation with these sturdy felt placemats in stylish gray. Ideal for restaurants and interior designers, they offer a durable solution with personalized charm. Benefit from easy maintenance and a subtle, elegant message for your guests.
| Akzentfarbe: | Grau |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Filz |
| Color: | Grey |
| Hauptfarbe: | Grau |
| Hauptmaterial: | Filz |
| Material: | Felt |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.1 cm |
| Width: | 45 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight IC: | 1.85 kg |
| Weight MC: | 3.7 kg |
| Shipping pallet: | 2160 |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H321 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









