Article number:10026418EAN:4007698058654
Placemat made of textile 70% linen, 30% polyester Light gray (W/H) 45x30cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Made from 70% linen and 30% polyester in light gray, this placemat is ideal for retailers and interior designers. Durable and aesthetically pleasing, it adds an elegant touch to any professional environment. It offers an excellent margin opportunity with high material durability.
| Akzentfarbe: | Grau |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Textil |
| Color: | Grey |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Grau |
| Hauptmaterial: | Textil |
| Material: | Textile |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.2 cm |
| Width: | 45 cm |
| Height: | 30 cm |
| Weight IC: | 0.66 kg |
| Weight MC: | 7.92 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A045 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









