Article number:10023931EAN:4007698239312
Placemat in dark brown plastic, W45 x H30 cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Stylish dark brown placemat made of robust plastic, ideal for retailers and interior designers. The durable quality ensures high profitability and versatile use in restaurants or showrooms. Easy maintenance and elegant design increase customer loyalty and sales opportunities. Dimensions: W45 x H30 cm.
| Material: | Plastic |
|---|---|
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 30 cm |
| Width: | 45 cm |
| Weight IC: | 0.97 kg |
| Weight MC: | 11.6 kg |
| Shipping pallet: | 4032 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H390 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









