Article number:10027187EAN:4007698065171
Placemat Cologne Cathedral decor made of imitation cork, blue (W/H) 43x29cm
| IC / MC: | 12 / 48 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
For interior designers and retailers: the "Cologne Cathedral" placemat made of durable imitation cork is an attractive addition to elegant table designs. The blue color provides visual interest, ideal for presentations in the salesroom or stylish accents in commercial use.
| Akzentfarbe: | Blau |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Holz |
| Color: | Blue |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Blau |
| Hauptmaterial: | Holz |
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 0.2 cm |
| Width: | 43 cm |
| Height: | 29 cm |
| Weight IC: | 4.49 kg |
| Weight MC: | 17.95 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A058 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









