Article number:10032615EAN:4032037680654
Napkins celebration pack of 20 paper/cardboard white 2-fold, (W/H/D) 33x33x33cm
| IC / MC: | 32 / 32 |
|---|---|
| PU: | 32 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Celebration" napkins offer retailers and designers an elegant presence at events. Made from durable paper, they guarantee value and versatility in hospitality and retail environments. Maximize your profitability with this stylish, functional solution. Ideal for stylish events and decorations.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Papier/Pappe |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Papier/Pappe |
| Material: | Paper/Cardboard |
| IC quantity: | 32 |
| MC quantity: | 32 |
| Packaging units: | 32 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 33 cm |
| Width: | 33 cm |
| Height: | 33 cm |
| Weight IC: | 3.52 kg |
| Weight MC: | 3.52 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H402 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









