Article number:10037006EAN:4007698480585
Mushroom made of natural mango wood (W/H/D) 6x8x6cm
| IC / MC: | 24 / 120 |
|---|---|
| PU: | 24 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This handcrafted mushroom made of robust mango wood combines durability and timeless design. Ideal for retailers and interior designers, it offers versatile decoration options, attractive margins and an elegant presentation in a commercial environment. A high-quality highlight for sophisticated furnishing concepts.
| Akzentmaterial: | Mangoholz |
|---|---|
| Color: | Nature |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Mangoholz |
| Season: | Autumn |
| IC quantity: | 24 |
| MC quantity: | 120 |
| Packaging units: | 24 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 6 cm |
| Height: | 7.5 cm |
| Weight IC: | 1.25 kg |
| Weight MC: | 6.24 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W391 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










