Article number:10040422EAN:4007698599065
Mushroom hanger made of mango wood white (W/H/D) 6x6x6cm, 40 pieces in a jar
| IC / MC: | 40 / 80 |
|---|---|
| PU: | 40 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality hangers in an original mushroom design made of robust mango wood, ideal for seasonal retail decoration concepts. Perfect for creative interior designers looking for durable and versatile products. 40 pieces in a jar guarantee efficient use of goods and attractive presentation.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Mangoholz |
| Color: | White |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Mangoholz |
| Season: | Autumn |
| IC quantity: | 40 |
| MC quantity: | 80 |
| Packaging units: | 40 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 5.5 cm |
| Width: | 5.5 cm |
| Height: | 6.5 cm |
| Weight IC: | 0.79 kg |
| Weight MC: | 9.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W395 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










