Article number:10040368EAN:4007698596804
Mug painting dog, cat motif made of porcelain colorful 2-fold, (W/H/D) 12x12x8cm 385ml
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
This colorful porcelain mug with artistic dog and cat motif is ideal for retailers and interior designers. It offers durable quality that is perfect for modern office and retail spaces. The mug combines stylish design with practical versatility in a professional environment.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Porcelain |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 8 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 12 cm |
| Filling quantity: | 385 |
| Weight IC: | 4.51 kg |
| Weight MC: | 13.54 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W072 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











