Article number:10038638EAN:4007698529086
Mug flower decor made of porcelain white (W/H/D) 13x9x9cm 435ml
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Flower decor" porcelain mug in white impresses with its durable material and elegant design. Ideal for retail or catering establishments, it offers versatile presentation options. Perfect for stylish interior designers who want to harmonize quality and design. Capacity: 435ml.
| Akzentfarbe: | Weiß |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Porzellan |
| Color: | White |
| Hauptfarbe: | Weiß |
| Hauptmaterial: | Porzellan |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Spring |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 13 cm |
| Height: | 9 cm |
| Filling quantity: | 435 |
| Weight IC: | 5.54 kg |
| Weight MC: | 16.63 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N015 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









