Article number:10032657EAN:4007698377687
Mug Coffee Beans decor made of porcelain black, mint green, cream 3-fold, (W/H/D) 12x8x9cm 330ml
| IC / MC: | 6 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
High-quality porcelain mug in three elegant colors: black, mint green, cream. Ideal for retailers and designers to set stylish accents. Durable and versatile, perfect for retail presentations or decorative purposes. Robust design for an attractive margin in commercial use.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Porcelain |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Height: | 8.4 cm |
| Filling quantity: | 330 |
| Weight IC: | 1.83 kg |
| Weight MC: | 11.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H357 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











