Article number:10043874EAN:4007698685874
Mug Christmas decor, 3D knitted motif made of porcelain, 2-fold, white (W/H/D) 12x9x9cm 345ml
| IC / MC: | 12 / 36 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
White porcelain cups with 3D knitted motifs and green festive patterns, including trees and snowflakes. Perfect for Christmas displays in gift stores and home decoration stores. The durable and versatile design enhances seasonal stock and maximizes sales potential and customer satisfaction.
| Color: | White |
|---|---|
| Features: | NEU |
| Material: | Porcelain |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 36 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 9 cm |
| Filling quantity: | 345 |
| Weight IC: | 3.7 kg |
| Weight MC: | 11.09 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W028, W474, W575 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











