Article number:10030076EAN:4032037739642
Mouth-nose visor adjustable in size made of plastic (W/H) 14x10cm
| IC / MC: | 1 / 300 |
|---|---|
| PU: | 50 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The size-adjustable mouth-nose visor made of durable plastic offers excellent protection in retail and at events. Ideal for commercial buyers thanks to high margins and easy integration into existing hygiene concepts. Perfect for style-conscious designers looking for elegant functionality.
| Akzentmaterial: | Kunststoff |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Kunststoff |
| Material: | Plastic |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 300 |
| Packaging units: | 50 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 10 cm |
| Weight IC: | 0.02 kg |
| Weight MC: | 6.6 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A060 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









