Article number:10030073EAN:4032037736986
Mouth and nose mask made of polyester Colorful, UNI 6-fold, (H) 12cm
| IC / MC: | 48 / 144 |
|---|---|
| PU: | 48 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The colorful polyester mask, ideal for retailers, offers durable protection and stylish color choices for creative interior designers. High quality finish ensures high margins and easy presentation in the retail environment. Ideal for professional working environments and retail outlets.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Polyester |
| IC quantity: | 48 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 48 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 0.53 kg |
| Weight MC: | 1.58 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | A060 |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









