Article number:10030081EAN:4032037741874
Mouth and nose mask dotted made of poly colorful 4-fold, (W/D) 12x1cm
| IC / MC: | 48 / 144 |
|---|---|
| PU: | 48 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The dotted mouth and nose mask in durable poly colorful is ideal for retailers and designers. It offers durability and stylish versatility for commercial use and is easy to display, promoting sales. Perfect for subtle and practical design accents.
| Akzentmaterial: | Poly |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Features: | SALE |
| Hauptmaterial: | Poly |
| Material: | Polyresin |
| IC quantity: | 48 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 48 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 1 cm |
| Width: | 12 cm |
| Height: | 12 cm |
| Weight IC: | 0.53 kg |
| Weight MC: | 1.58 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | A060 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









