Article number:10023047EAN:4007698015985
Morocco lantern made of glass, gold metal (W/H/D) 15x18x15cm
| IC / MC: | 1 / 6 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 27/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Morocco" lantern made of fine glass and gold-plated metal creates an atmospheric ambience. Ideal for retailers and interior designers, it not only offers durability thanks to its high-quality finish, but also high margin potential in sophisticated interior designs.
| Akzentfarbe: | Gold |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Glas |
| Color: | Gold |
| Hauptfarbe: | Gold |
| Hauptmaterial: | Glas |
| Material: | Glass |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 15 cm |
| Width: | 15 cm |
| Height: | 18 cm |
| Weight IC: | 1.35 kg |
| Weight MC: | 8.1 kg |
| Shipping pallet: | 336 |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W313 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









