Article number:10041123EAN:4007698611712
Moose with jacket made of ceramic green (W/H/D) 7x18x6cm
| IC / MC: | 6 / 48 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The green ceramic moose, 7x18x6cm, combines high-quality material with creative design. Ideal for retailers and designers, it offers durability and stylish presentation in sales areas or as a decorative highlight. Use its versatility for profit-enhancing display areas.
| Akzentfarbe: | Grün |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Green |
| Features: | SALE |
| Hauptfarbe: | Grün |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 48 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6.5 cm |
| Width: | 7 cm |
| Height: | 17.5 cm |
| Weight IC: | 1.19 kg |
| Weight MC: | 9.5 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | W485 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









