Article number:10025067EAN:4007698027971
Money box suitcase map Travel The World made of ceramic blue, brown (W/H/D) 14x13x6cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
Available in CW 31/2026
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The "Suitcase Map Travel The World" money box made of durable ceramic combines functionality and style. Ideal for retailers and designers, it offers an attractive margin thanks to its appealing design and high quality finish. Perfect decoration for travel agencies and concept stores.
| Akzentmaterial: | Keramik |
|---|---|
| Color: | Multicolor |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 6 cm |
| Width: | 14 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 0.5 kg |
| Weight MC: | 13 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | H431 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.









