Article number:10042285EAN:4007698642129
Money box dog dachshund made of ceramic, brown (W/H/D) 18x13x9cm
| IC / MC: | 1 / 24 |
|---|---|
| PU: | 4 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The ceramic dachshund dog money box impresses with its durable finish and charming design. Ideal for retailers and interior designers, it offers high resale value and versatile applications in store fittings or decor projects. Size 18x13x9cm ensures easy presentation on the sales floor.
| Akzentfarbe: | Braun |
|---|---|
| Akzentmaterial: | Keramik |
| Color: | Brown |
| Hauptfarbe: | Braun |
| Hauptmaterial: | Keramik |
| Material: | Ceramic |
| IC quantity: | 1 |
| MC quantity: | 24 |
| Packaging units: | 4 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 9 cm |
| Width: | 18 cm |
| Height: | 13 cm |
| Weight IC: | 0.41 kg |
| Weight MC: | 9.74 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | N068 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











