Article number:10038356EAN:4007698521394
Miniature figure child on sledge, skis, made of poly colorful 2-fold, (W/H/D) 2x5x3cm 2x4x4cm
| IC / MC: | 12 / 144 |
|---|---|
| PU: | 12 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
The miniature figures made of durable poly provide decorative accents for retailers and interior designers. Ideal for seasonal displays and creative design, they offer high profitability and generous margins in any retail environment.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Polyresin |
| Season: | Christmas |
| IC quantity: | 12 |
| MC quantity: | 144 |
| Packaging units: | 12 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 3 cm |
| Width: | 2 cm |
| Height: | 5 cm |
| Weight IC: | 0.17 kg |
| Weight MC: | 2.02 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | W598 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










