Article number:10029509EAN:4260145328650
Men's folding rule made of wood colorful 10-fold. 30 pcs. with wooden stand
| IC / MC: | 30 / 30 |
|---|---|
| PU: | 30 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Professional wooden folding rule: Ideal for retailers and interior designers. Attractive design and robust workmanship increase sales. The wooden display enables effective product presentation at the POS. Perfect for use in retail and commercial environments. Set contains 30 pieces.
| Color: | Multicolor |
|---|---|
| Material: | Wood |
| IC quantity: | 30 |
| MC quantity: | 30 |
| Packaging units: | 30 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 2 cm |
| Width: | 23 cm |
| Height: | 6 cm |
| Weight IC: | 7.47 kg |
| Weight MC: | 7.47 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | Yes |
| Catalogue site: | H495 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.











