Article number:10037713EAN:4007698501228
Marble cutting board, gray (W/H/D) 30x1x20cm
| IC / MC: | 6 / 6 |
|---|---|
| PU: | 6 |
| Price: | Please login or register |
instantly available
*IC = Inner Carton / MC = Master CartonProduct information
Complement your range with the elegant gray marble cutting board. Ideal for interior designers and retailers, it impresses with its durable quality and timeless design, increases your commercial success and can be used in a variety of ways in a professional environment as a stylish centerpiece.
| Color: | Grey |
|---|---|
| Features: | SALE |
| Material: | Stoneware |
| IC quantity: | 6 |
| MC quantity: | 6 |
| Packaging units: | 6 |
| Battery required: | No |
| Depth: | 20 cm |
| Width: | 30 cm |
| Height: | 1 cm |
| Weight IC: | 10.3 kg |
| Weight MC: | 10.3 kg |
| Set: | No |
| Sorted: | No |
| Catalogue site: | A033 |
| Safety datasheet: | Download |
Information
Please call us for more product information:
Phone.: +49 (0)2203 / 297 11 10
Customer service
Our customer service is available to you at any time during our business hours by telephone and email.
Delivery time
Our general delivery time is 5-7 working days*.
Satisfied customers
* We ask for your understanding that the delivery time may be delayed by a few days during the high season. The delivery time information refers to the shipping to Germany. Shipments to foreign countries require longer processing times.










